Poznaj Warszawę sprzed stu lat - nowa publikacja AHM

„Warszawa zapamiętana. Dwudziestolecie międzywojenne” to zbiór opowieści mieszkańców stolicy o życiu codziennym w przedwojennej Warszawie. Bohaterowie tej książki pochodzą z różnych środowisk, stąd z ich wspomnień wyłania się wielowymiarowy portret Warszawy – miasta pełnego kontrastów, w nieustającym ruchu, zmieniającego się, tętniącego życiem. 

Warszawiacy opowiadają o wydarzeniach, które najmocniej zapadły im w pamięć, czym żyli i jak zmieniała się stolica na przestrzeni tych dwudziestu lat – miasto ich dzieciństwa i młodości. Osobiste wspomnienia, pełne barwnych anegdot, wzruszeń, rodzinnych odniesień pozostają w kontrapunkcie do wielkiej historii pisanej przez specjalistów, którzy skupiają się często na polityce, dyplomacji czy działaniach wojskowych. Nasi bohaterowie nadają wielkiej historii bliski, osobisty rys. I opowiadają o życiu, które już za chwilę miało zmienić się nieodwracalnie.


Warszawa zapamiętana. Dwudziestolecie międzywojenne” ukazuje się w cenionej serii wydawniczej „Z Archiwum Historii Mówionej” – w nowym, atrakcyjnym layoucie. Publikacja adresowana jest do osób, które pasjonują się historią Warszawy, poszukują książek z dziedziny literatury faktu, lubią biografie, wspomnienia, dokument.


W serii „Z Archiwum Historii Mówionej” ukazują się książki, które przybliżają historię poprzez jednostokowe losy. Są to opowieści osób, które nagrały swoje wspomnienia oraz przekazały rodzinne dokumenty i zdjęcia do Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA. Źródłowe relacje w wersji cyfrowej dostępne są na stronie relacjebiograficzne.pl oraz audiohistoria.pl.